Резерви измъкнаха Манчестър Юнайтед срещу Лестър

Съдиите проспаха засадата на Фелайни и голът му за 2:0 беше зачетен Снимка: Getty Images
Съдиите проспаха засадата на Фелайни и голът му за 2:0 беше зачетен

Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа от началото на Висшата лига след трудно 2:0 над Лестър на "Олд Трафорд".

В трети мач "червените дяволи" не допускат гол, като този път противниците им не създадоха почти нищо опасно пред Де Хеа. Головете за тима на Моуриньо обаче дойдоха едва към края.

В 11-ата минута гол на Мата беше отменен заради засада. В 52-ата минута Юнайтед получи дузпа за игра с ръка и новото попълнение Ромелу Лукаку изпълни от бялата точка. Каспер Шмайхел обаче отрази удара му.

Така на помощ на домакините се притекоха две резерви.

В 70-ата минута Маркъс Рашфорд направи 1:0, засичайки центриране от корнер само три минути след появата си в игра. В 82-ата минута Фелайни засече с коляно от малкото наказателно поле за 2:0 и голът беше зачетен, макар че белгиецът беше в очевидна засада.

Така Манчестър Юнайтед остава начело в класирането в Англия с 9 т. и голова разлика 10:0.