Германия сгази Португалия на старта

Мюлер вкара три гола на Португалия и Германия стартира с 4:0
Гьотце пада на терена и съдията ще свири дузпа за Германия
С трите гола на Мюлер Германия не срещна трудности срещу Португалия

Германия не остави никакви надежди на Португалия за силен старт на световното първенство в Бразилия, след като разгроми Кристиано Роналдо и компания с 4:0. Хеттрик реализира един от най-резултатните играчи на предишното световно Томас Мюлер, който даде заявка да се бори за голмайсторския приз в Бразилия.

Португалия завърши мача с 10 човека, след като съдията изгони Пепе в 37 минута, тъй като той налетя на бой на Томас Мюлер, след като извърши грубо нарушение секунди по-рано.

Германия поведе с гол от дузпа в 12 минута, реализирана от Томас Мюлер и отсъдена за нарушение на Жоао Перейра срещу Марио Гьотце. Преди това двата отбора си размениха по една-две бързи атаки, които обаче не доведоха до опасни положения.

20 минути по-късно Германия поведе с 2:0 след гол с глава на Матс Хумелс, който беше намерен с точно центриране на Тони Кроос. Малко по-късно беше изгонен Пепе, а в продължението на първото полувреме Мюлер вкара втория си гол, като изрита точно топката от точката на дузпата в левия ъгъл на вратата на Португалия.

През второто полувреме германците накъсаха играта с тактически нарушения, а Йоахим Льов вкара Андре Шурле на мястото на Месут Йозил в 63 минута.

12 минути преди края падна и четвъртия гол за Германия, след като Мюлер отбеляза отново - трети гол за него, втори с десния крак и едно попадение с левия.

Съвсем в края на мача Португалия направи три опасни атаки, но и в трите случая ударите на Роналдо бяха избити или спасени от вратаря.

Този мач се оказа доста тежък за селекционера на Португалия Паоло Бенто, тъй като освен червения картон на Пепе, той трябваше да извади заради контузии Уго Алмейда и Фабио Коентрао.

„Три гола в един мач срещу такъв силен противник като Португалия е страхотно - заяви Томас Мюлер след мача. - При дузпата нямах страх от изпълнението, все пак не играя за първи път за Германия. В този мач тичахме през цялото време, беше много тежко, много дълъг мач, накрая вече се изморихме. Направихме хубави контри и реализирахме положенията си.

„Що се отнася до инцидента с Пепе, той първо ме удари с юмрук, а след това с глава, когато вече бях на земята. Този сблъсък не ми повлия по никакъв начин.

„Имахме шанс да открием още в началото, а след като поведохме с 2:0 това ни успокои и ни позволи да контролираме хода на мача."