Колумбия на осминафинал

Колумбия отива на осминафинал след две победи в група С

Колумбия спечели с 2:1 срещу Бряг на Слоновата кост и с две победи в група С си гарантира класирането за осминафиналите на световното първенство в Бразилия. Мачът, игран в столицата Бразилия пред почти 69 000 зрители не им предложи голове през първото полувреме, въпреки поредицата атаки и играта на високо темпо. След почивката обаче дойдоха и попаденията. Още от самото начало и двата отбора заиграха открито и с акцент върху атаката, а Жервиньо успя на няколко пъти да стъписа колумбийците със скоростта си. Те от своя страна се бяха подготвили добре да опазването на Яя Туре.

Преди почивката най-сериозният пропуск беше за Колумбия в лицето на Теофило Гутиерес.

Преди да започне головото шоу Яя Туре изведе на чиста позиция Вилфред Бони, но той пропусна, а в 61 минута Хуан Куадрадо удари греда за южноамериканците. Секунди по-късно Боби беше сменен от голямата звезда на тима Дидие Дрогба.

Колумбия все пак излезе напред с головете на Хамес Родригес в 64 минута и Хуан Кинтеро в 70-ата, но „слоновете" отвърнаха на удара в 73 с гол на Жервиньо, който вкара топката във вратата от невероятен ъгъл.

Така в последния половин час на мача случващото се на терена доби съвсем друг вид. За Бряг на Слоновата кост като резерва влезе Саломон Калу, който буквално преобрази нападението на тима си и в последния четвърт час от мача колумбийците бяха принудени да преминат в глуха отбрана. В самия край Дрогба не успя да се възползва от чисто положение пред вратата на Колумбия, а нищо не се промени и в 5-минутното продължение, дадено от английския съдия Хауърд Уеб.

Колумбия продължава напред, а Бряг на Слоновата кост има 3 точки от двама и ако спечели последната си среща с Гърция на 24 юни, също ще изскочи от група С и ще играе на осминафиналите.