Ливърпул отново е едни гърди пред Сити

Ливърпул отново е с две точки пред Сити Снимка: Getty Images
Ливърпул отново е с две точки пред Сити

Ливърпул победи с 2:0 в гостуването си на Кардиф и отново оглави класирането във Висшата лига.

И двата гола паднаха през втората част, въпреки че „червените“ можеха да вкарат и по-рано.

Джорджиньо Вайналдум откри резултата в 56-ата минута, след като засече ниско центриране на Трент Александър-Арнолд от корнер и от дузпата разстреля Нийл Етъридж.

10 минути преди края гостите получиха възможност да изпълняват и дузпа след като Шон Морисън задържа Мохамед Салах. Джеймс Милнър не сбърка от бялата точка и оформи крайното 2:0.

Кардиф също имаше своите шансове. Преди да извърши нарушението за дузпата, Морисън пропусна да се разпише, след като не успя да засече добре едно центриране и пропусна на гола мрежа.

Ливърпул има 88 точки на върха, с две повече от Манчестър Сити, но и с мач повече. Кардиф пък остава с 31 под чертата и продължава битката си за оцеляване.