Манджукич вдъхнови хърватите - 4:0

Манджукич се върна в състава с два гола, след като бе наказан за срещата с Бразилия, загубена с 1:3.

Завърналият се след наказание в първия мач Марио Манджукич вдъхнови с два гола Хърватия за разгромно 4:0 над Камерун в Манаус.

Деветката, която Байерн иска да продаде, заби попаденията си през второто полувреме, когато хърватите имаха вече и преднина от 2:0.

В основата на този аванс бе изключителната игра на Иван Перишич и една глупост на най-опитния в стартовия състав на камерунците Александер Сонг. В отсъствието на контузения Самуел Ето'о, халфът на Барса бе и капитан на африканския тим.

Перишич подаде на Ивица Олич в 11-ата минута на празна врата и нападателят не сбърка - 1:0. Мачът стана много открит, защото и двата тима бяха стартирали със загуби и дори и при реми отпадаха от играта.

В 40-ата минута Сонг удари без никаква причина в центъра на терена Манджукич и бе изгонен с директен червен картон.

В 48-ата минута Перишич тръгна от центъра по левия фланг и стигна до малкото наказателно поле, откъдето прати топката хитро в близкия ъгъл - 2:0.

После дойде и мигът на Манджукич за марков гол с глава, а в края и за добавка отблизо след избита топка от вратаря.

Така преди последните мачове в групата на 23 юни от 23 ч, Бразилия и Мексико имат по 4 точки, Хърватия е с 3, а Камерун отпадна с 0.

Домакините срещат именно африканците, а Хърватия и Мексико ще се сблъскат в обещаваща битка с голям залог.