Литекс начело след 0:0 с ЦСКА

Златомир Загорчич изведе Литекс до първото място преди последния есенен кръг в "А" група.

Литекс поведе в "А" група, след като в здрав, но скучен мач направи 0:0 с ЦСКА. Тимът от Ловеч се изравни по точки  (47) с Лудогорец на върха, но има предимство от преките сблъсъци с шампионите. Техният двубой от 22-ия кръг е отложен заради мача им в Лига Европа с Динамо (Загреб) в четвъртък.

Мачът разочарова като качество, но не и като интрига. ЦСКА игра предпазливо до последните 15 минути, когато потърси победата, а домакините изненадващо свършиха силите по-рано.

В края гостите можеха и да победят, но реално равенството бе справедливо.

ЦСКА остава четвърти с 39 точки, но записва и печален антирекорд - през есента тимът не спечели нито една победа като гост на някой от първите 9 тима в класирането, а и взе само 3 точки при визитите си на тези отбори.

Тежка контузия получи младежкият национал Антон Недялков от Литекс, настъпен неволно от Неманя Милисавлевич. Бранителят на домакините бе изнесен, като очевидно изпитваше силни болки.

Локомотив (Пд) е на трето място след 6:0 като гост на Пирин (ГД). С двата си гола Мартин Камбуров е твърдо на върха на реализаторите с 15 попадения за сезона.

Славия и Любимец направиха 2:2, а Черно море победи с лекота като гост Локомотив (Сф). Варненци са шести с 37 точки, изпреварвайки по голова разлика Левски, който в четвъртък приема Черноморец.

Друг интересен мач от кръга е Ботев-Берое, също в четвъртък.