Сити е в колапс! И Лестър тресна шампионите

Агуеро записа асистенция, но като цяло нападението на Сити се провали днес Снимка: Getty Images
Агуеро записа асистенция, но като цяло нападението на Сити се провали днес

Манчестър Сити отново се издъни и допусна втора поредна загуба във Висшата лига - 1:2 в гостуването на Лестър.

Шампионите отново поведоха в резултата, както и срещу Кристъл Палас преди няколко дни, но допуснаха пълен обрат и изостанаха рязко от лидера Ливърпул, а даже отстъпиха и на Тотнъм в класирането.

Бернардо Силва откри в 14-ата минута след добра комбинация и асистенция на Серхио Агуеро, но само пет минути по-късно Варди центрира и Марк Олбрайтън с глава направи 1:1.

Сити натискаше, но Лестър се справяше в защита, наложи се и Хари Магуайър да чисти от голлинията.

Големият момент на домакините дойде в 81-ата минута, когато Сане изчисти топката право в Рикардо Перейра след корнер, а защитникът изстреля чудесен шут и донесе победното 2:1 на "лисиците".

Лидерът Ливърпул нямаше такива проблеми и отнесе с 4:0 Нюкасъл у дома.

Така отборът на Юрген Клоп се откъсна начело вече със 7 т. пред третия Сити и с 6 пред Тотнъм. Деян Ловрен откри в 11-ата минута със страхотен гол с мощен шут под гредата. В началото на второто полувреме Мохамед Салах удвои от дузпа, а към края Джердан Шакири и Фабиньо оформиха крайния резултат.

Нова победа постигна и Манчестър Юнайтед - 3:1 над Хъдърсфийлд на "Олд Трафорд".

Неманя Матич откри в 28-ата минута с добавка, а в началото на втората част гостите имаха добър период и затрудниха Юнайтед. Пол Погба обаче се разписа за 2:0 в 60-ата минута и успокои "червените дяволи", а в 78-ата минута отново французинът се разписа с далечен удар от над 30 метра.

Две минути преди края Матиас Йоргенсен отбеляза почетен гол за Хъдърсфийлд.

Друг от топ отборите, Тотнъм, нямаше никакви проблеми в своя мач от кръга и разгроми с 5:0 гостуващия Борнемут с два гола на Хюн-Мин Сон и по един на Кристиан Ериксен, Хари Кейн и Лукас Моура.