Хари Кейн е най-резултатен в Европа, Тотнъм громи

С първото си попадение на мача в Лондон днес Кейн подобри рекорда за най-много голове във Висшата лига за една календарна година на Алан Шиърър от 1995-а, в която той се разписа 36 пъти за Блекбърн.

Тотнъм разгроми гостуващия Саутхемптън с 5:2 в първа среща от 20-ия кръг на английското футболно първенство.

С четвъртия успех в последните си пет срещи лондончани събраха 37 точки и се изкачиха на четвъртото място.

Саутхемптън пък записа седми пореден мач без победа в шампионата и с 19 точки е 13-и преди останалите мачове от кръга.

Хари Кейн се разписа три пъти във втори пореден мач от първенството. Това беше рекорден шести хеттрик за календарната година за нападателя във Висшата лига и негов общо осми за 2017-а, с което той завършва годината като най-добър реализатор в европейския футбол на клубно и национално ниво с 56 попадения, с две повече от звездата на Барселона Лионел Меси.