ЦСКА довърши Левски с последния удар - 1:0

И пак празненството е в червено, като на феновете на ЦСКА едва ли им пука за нивото на играта на тима. Преди сезона те не знаеха дали любимият им клуб ще го има, а сега просто се радват на победите на отбора на Стойчо Младенов.

ЦСКА съсипа юбилея на Левски с второ поредно 1:0 само за седмица, като това бе далеч по-болезнено. В третата минута на добавеното време Пламен Крачунов вкара с глава, буквално с последния удар в мача.

Така Левски записва срамна серия от 480 минути без гол, пет поредни мача срещу вечния съперник. И то в годината, в която трябваше да празнува 1 век от създаването си.

Какви ще са тези празненства след униженията в мача, който е най-важен за всеки правоверен левскар?

Мачът бе емоционален и интригуващ, но далеч от стандарта за качество, което се очаква за дуел между два водещи отбора.

Левски бе фаворит, след като през седмицата впечатли при домакинското 3:1 над Ботев за купата. Заради наказания и контузии ЦСКА излезе без 6 титуляри от миналата събота, когато пак спечели с 1:0 вечното дерби.

И очаквано "сините" бяха по-активни в началото, удариха и греда в 7-ата минута, когато Орлин Старокин стреля отдалеч.

До почивката играта се поизравни, като дори бе скучничка за гледане.

След нея обаче ЦСКА поиска повече победата, натискаше и търсеше гола. Но не стигна до чисти положения, докато в третата минута от добавеното време Крачунов не заби топката в мрежата след корнер.

Левски е номер 7 в класирането на "А" група. Остава му надеждица да вземе купата, където е близо до полуфинал след 3:1 над Ботев.

Но каква утеха ще е тя?

През миналото лято на "Герена" се върна най-голямата жива синя легенда Наско Сираков, а амбициите бяха за дубъл за 100-годишнината.

В ЦСКА се чакаше гилотина и закриване. Клубът бе фалирал и с четирима играчи 20 дни преди сезона.

Сега, през март, ЦСКА е спечелил 3 от петте дербита през сезона, не е допуснал гол от съперника 480 минути и е с 10 точки пред него в първенството.