Рекордна победа за Сити, Арсенал и Ливърпул с грешни стъпки

Рекордната победа на Сити не дойде трудно Снимка: Getty Images
Рекордната победа на Сити не дойде трудно

Манчестър Сити продължава да лети към титлата във Висшата лига и постигна рекордна 15-а поредна победа в първенството - 4:0 в гостуването на Суонзи.

Така "гражданите" надминаха досегашния рекорд на Арсенал от 14 поредни успеха през 2002 г. Давид Силва се отчете с два гола в 27-ата и 52-ата минута, а Кевин Де Бройне и Серхио Агуеро добавиха по едно попадение.

Манчестър Сити продължава да води с 11 точки в класирането пред втория Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" записаха далеч по-трудно 1:0 в домакинството на Борнемут.

Гола вкара Ромелу Лукаку с глава в 25-ата минута след центриране на Хуан Мата. Още един забележителен мач на вратата на Юнайтед изигра Давид Де Хеа, който не позволи на Борнемут да се върне в срещата.

По същото време Арсенал и Ливърпул направиха грешни стъпки - разочароващи нулеви равенства съответно срещу Уест Хем и Уест Бромич.

"Чуковете", които победиха Челси на своя стадион преди няколко дни, не бяха далеч от това да повторят упражнението и в домакинството на Арсенал, но Хавиер Ернандес-Чичарито уцели гредата в края на мача.

Преди това през първото полувреме Иуоби удари греда за Арсенал, а в началото на второто Арнаутович изпусна за домакините. Така Арсенал е едва на седмо място в класирането с 30 т.

Ливърпул не успя да преодолее защитата на Уест Бромич на "Анфийлд" и въпреки че владееше топката и създаваше ситуации, накрая загуби две точки. "Мърсисайдци" са пети с 31 т.

Същевременно Тотнъм успя да победи Брайтън с 2:0 и се изкачи на четвърто място с 31 т.