Атлетико пропусна две дузпи, но взе три точки

Гризман отново пропусна дузпа, но се реваншира с гол в средата на второто полувреме.

През седмицата Антоан Гризман пропусна дузпа среще Байерн Мюнхен в Шампионската лига, но това не бе фатално и Атлетико победи.

Френската звезда изпусна от бялата точка и срещу закъсалия Валенсия в Примера, но "дюшекчиите" победиха с 2:0 на "Местая". Столичани получиха и втора дузпа в мача, която бе профукана от Габи Фернандес.

Мачът бе наблюдаван на живо от новия треньор на "прилепите" Чезаре Прандели, който едва ли е останал впечатлен от видяното от играчите на новия си тим.

След като в края на първата част Антоан Гризман не успя да вкара спорната дузпа, отсъдена от рефера Клос Гомес, французинът беше точен в 63-та минута. След попадението наказателен удар не успя да реализира и капитанът Габи Фернандес.

В добавеното време Кевин Гамейро сложи точка на всичко с втори гол след страхотна индивидуална акция.

Гризман вкара своя 50-ти гол в 81-ия си мач за Атлетико в Примера. Атлетико пък пропусна дузпи номер 34 и 35 от сезон 2012/13. За този период мадридчани са вкарали 22 пъти от бялата точка от 57 опита...