Франция е на 1/2-финал след "мадридски" голове и помощ от Муслера

Франция си осигури място сред последните четири тима на Мондиала след успех с 2:0 над Уругвай.

В първите си четири мача на Световното първенство Уругвай допусна само един гол, но Франция успя да пробие бетона на "урусите" и след успех с 2:0 да се класира за полуфиналите на Мондиала.

Селекционерът на южноамериканците Оскар Табарес не можеше да разчита на контузената звезда в нападение Единсон Кавани и това оказа своето влияние, а нелепа вратарска грешка на Фернандо Муслера през второто полувреме се оказа фатална за тях.

Уругвай започна по-активно, но постепенно Франция пое инициативата и се настани в полето на южноамериканците. Първата опасна ситуация бе в 15-ата, когато топката бе центрирана към непокрития в наказателното поле Килиан Мбапе, но той не се ориентира, че има достатъчно време да опита спиране, и прибързано игра неуспешно с глава.

След половин час от началото младата звезда на ПСЖ нахлу отдясно и центрира прострелно към Корентен Толисо успоредно на голлинията, но Касерес реагира отлично и пресече паса.

В 40-ата минута "петлите" поведоха след "мадридски" гол, изработен от играчи на Атлетико и Реал. Антоан Гризман центрира от фаул отдясно към дузпата, а Рафаел Варан изскочи от задна позиция и с глава прати кълбото неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Муслера.

След попадението "урусите" отговориха незабавно и Франция оцеля като по чудо. Отново след статично положение топката бе центрирана към Касерес, който стреля с глава към опразнения ъгъл, но Юго Лорис се разтегна максимално и парира. Диего Годин пръв стигна до топката, но от метър-два я прати високо над френската врата и резултатът остана непроменен.

В началото на втората част битката на терена продължи. Уругвай тръгна по-смело напред в търсене на изравняване, докато европейците действаха търпеливо и стабилно в защита в очакване на възможност за намиране на празни пространства в предни позиции.

В 62-рата минута ситуацията на "урусите" стана безнадеждна.

При една контраатака на "петлите" топката стигна до Гризман, който стреля от дистанция. Топката отиде право в ръцете на Муслера, но вратарят не успя да я хване и тя влетя в мрежата му.

Няколко минути по-късно симулация на Мбапе предизвика суматоха на терена и обичайният заподозрян Луис Суарес бе сред многото, които изпуснаха нервите си, но след спречкването на множество футболисти, реферът Нестор Питаня показа единствено жълти картони на Кристиан Родригес и младата звезда на "петлите".

Нервите продължиха да властват в редиците на Уругвай и тимът на Оскар Табарес не успя да отбележи. Французите от своя страна действаха съсредоточено и сигурно, като не дадоха шанс на съперника да наруши комфортната позиция, която си бяха осигурили.

На полуфиналите тимът на Дидие Дешан очаква Бразилия или Белгия.