Арсенал подари победа на рожденика Венгер

Йозил, Санчес и Лаказет бяха титуляри. Снимка: Getty
Йозил, Санчес и Лаказет бяха титуляри.

Арсенал победи Евертън с 5:2 на „Гудисън Парк“ в предпоследен двубой от деветия кръг на Висшата лига. Уейн Рууни даде аванс на домакините, но „артилеристите“ постигнаха обрат след попадения на Начо Монреал, Месут Йозил, Александре Лаказет, Аарън Рамзи и Алексис Санчес. В края за „карамелите“ се разписа Умар Ниаса.

Уейн Рууни с далечен удар в 12-ата минута даде аванс в полза на домакините. Начо Монреал изравни с добавка пет минути преди почивката, а Месут Йозил вкара второ попадение за Арсенал, разписвайки се с глава след центриране на Алексис Санчес.

В 68-ата минута Идриса Гана получи втори жълт и съответно червен картон, като остави Евертън с човек по-малко.

Четвърт час преди края Александър Лаказет добави още едно попадение за "артилеристите", а в самия край на редовното време Арън Рамзи се разписа за 1:4.

В добавените минути на срещата Омар Ниасе се възползва от грешка в защитата на Арсенал и реализира втори гол за "карамелите".

В петата минута на продължението Алексис Санчес оформи крайното 2:5 след асистенция на Арън Рамзи.