Баварски професори на английска земя

Гостуващата агитка имаше поводи за радост на "Етихад".

Байерн Мюнхен изнесе откри урок на враждебна земя при категоричното 3:1 като гост на Манчестър Сити в двубой от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Робен, Рибери и Мюлер блестяха цял мач за баварците, като всеки от тях увенча страхотната си игра с по едно попадение във вратата на Джо Харт.

От самото начало Байерн се опитваше да владее дълго топката и да търси изненадата в подходящия момент.

В същото време европейският шампион налиташе като ужилен във всеки един миг, в който преотстъпеше кълбото на противника и си го връщаше след секунди, навявайки асоциации за играта на Барселона по времето на Пеп Гуардиола.

Байерн допусна да бъде леко притеснен едва в заключителните десетина минути. Първо Алваро Негредо отбеляза майсторски в 80-та минута за 1:3, а 6 по-късно Боатенг получи директен червен картон за нарушение срещу Яя Туре на границата на наказателното поле.

От последвалия пряк свободен удар топката срещна гредата след удар на Давид Силва. Негредо, Силва и Милнър влязоха в резерв и доста раздвижиха играта на Сити, но Байерн с рутина бе предрешил двубоя в своя полза, повеждайки с 3:0 до 60-та минута.

В другия мач от група "D" ЦСКА Москва взе първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига след 3:2 над чешкия първенец Виктория Пилзен.

Футболист номер 1 на България за миналата година Георги Миланов се появи в игра като резерва в 72-та минута и се отличи с някои добри отигравания.

"Армейците" бяха принудени да играят мача си на 700 километра от Москва - на стадион "Петровски" в Санкт Петербург, тъй като теренът на "Арена Химки" не бе в състояние да приеме мач от такова ниво.

Кристиано Роналдо и Анхел ди Мария отбелязаха по два гола за разгромното 4:0 в полза на Реал Мадрид над гостуващия Копенхаген, който в първия кръг удържа геройски "хикс" у дома срещу Ювентус.

Мадридският гранд надигна глава след поражението от градския съперник Атлетико в Примера през уикенда и продължава с категоричните успехи в Лигата, след като преди две седмици разби Галатасарай с 6:1 в Истанбул.

Мачът пък бе юбилеен номер 100 за Кристиано в евротурнирите...

Голяма драма предложи мачът Ювентус - Глатасарай, който премина през обрати, но в крайна сметка завърши без победител - 2:2.

Гостите първи откриха резултата в 36-та минута с гол на Дидие Дрогба, но "бианконерите" направиха пълен обрат с попадения на Артуро Видал от дузпа в 79-та и Фабио Куалярела в 87-та минута.

И когато италианците вече се виждаха победители в мача, в 88-та минута Юмит Бюлут отново възстанови равенството за крайното 2:2. Това бе дебютен мач за Роберто Манчини начело на турския шампион и първа точка за гранда от Истанбул.

Реал води с 6 точки, Юве има 2, а Копенхаген и Галатасарай са с по 1 т.

Много интересно е в група "А", където Леверкузен победи Реал Сосиедад с 2:1 у дома, а Шахтьор Донецк и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител след "хикс" 1:1 в Украйна.

Мачът на "Донбас Арена" бе равностоен, а резултатът - справедлив. Гостите първи откриха резултата в мача с попадение на Даниел Уелбек в 18-та минута, но в 76-ата минута домакините се пребориха за точката с попадение на Тайсон.

Така двата тима остават с равен актив от по 4 точки на първите две места в класирането в групата.

Байер Леверкузен е с актив от 3 пункта, след като сломи щастливо Реал Сосиедад с 2:1. Германците взеха успеха с попадение на Йенс Хегелер в 91-та минута. Преди това Симон Ролфес (45) и Карлос Вела (51) водеха мача към реми.

Пари Сен Жермен победи с 3:0 Бенфика във втория си мач от Група "C" на Шампионската лига и е с пълен актив от 6 точки.

Парижани си свършиха работата още през първото полувреме, когато до 30-та минута паднаха и трите гола. Два бяха дело на Златан Ибрахимович, а един добави Маркиньос.

Гръцкият хехемон Олимпиакос също победи с класика 3:0 като гост на Андерлехт. Герой за гърците бе Костас Митроглу, който записа хеттрик.

Олимпиакос е на второ място в група "C" с три точки - колкото има и Бенфика, а Андерлехт е без спечелена точка.