Гризман: Аплодисментите за Кройф бяха малко странни

Антоан Гризман откри резултата с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар
Вечерта на 14-ката
В 14-ата минута целият стадион стана на крака и аплодира в рамките на 60 секунди в памет на Йохан Кройф
Ибрахим Афелай вкара за 2:2 и показа с пръсти „14” на камерите
Случайно или не, Блез Матюиди, който играе с №14, донесе победата за Франция две минути преди края

Антоан Гризман отбеляза първия гол при победата на Франция с 3:2 над Холандия в петък вечер. В 14-ата минута двубоят бе спрян за 60 секунди, в които феновете на „Амстердам Арена” станаха на крака и аплодираха в памет на Йохан Кройф, който почина в четвъртък.

Минутата аплодисменти обаче дойде секунди след втория гол за „петлите”, отбелязан от Оливие Жиру и Гризман призна, че в началото се е почувствал малко странно.

„Това беше невероятен жест на почит и уважение, много силен. Фактът, че дойде веднага след гола обаче бе малко странен, но бързо осъзнахме коя минута е, след което и аз започнах да аплодирам”, сподели Гризман.

Нападателят на „петлите” се разписа след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар, след което призна, че е доволен за това, че е помогнал за победата на Франция.

„Вече отбелязах един през седмицата с Атлетико (Мадрид), така че бях уверен. Топката бе в удобна позиция за левичар. Видях, че вратарят е по средата на голлинията, затова стрелях в неговия ъгъл”, добави Гризман.

14-ката на Кройф не бе почетена само в 14-ата минута. Ибрахим Афелай, който изравни за 2:2 в 86-ата минута отпразнува гола си, показвайки с пръсти „14” на камерите, а случайно или не, Блез Матюиди, който играе с №14, донесе победата за Франция две минути преди края.