Челси се спъна срещу 10 от Лестър

Варди и останалите от Лестър създадоха доста проблеми на Челси, докато бяха с 11 души на терена Снимка: Getty Images

Челси стигна само до 0:0 на своя "Стамфорд Бридж" срещу Лестър в мач от 23-ия кръг на Висшата лига.

Шампионите изиграха слаб мач и бяха надигравани от "лисиците", докато двата отбора бяха с по 11 души, а в последните двайсетина минути имаха числено предимство на терена, но не успяха да пробият защитата на противника.

През първата част гостите отправиха цели 12 удара към вратата на Тибо Куртоа, а Челси се отчете с опасен удар на Фабрегас, избит от Шмайхел над гредата.

През второто полувреме добрите атаки на Лестър продължиха, а Рияд Марез първо симулира за дузпа, а после опасен негов изстрел се отклони в краката на Кристенсен и премина малко встрани от вратата.

В 68-ата минута Бен Чилуел беше изгонен заради втори жълт картон и гостите доиграха с човек по-малко, но натискът на Челси почти не доведе до положения пред Шмайхел.

Така "сините" остават трети в класирането с 47 т., колкото има и вторият Манчестър Юнайтед. Лестър е 8-и с 31 т.