Манчестър Сити достигна висини, недостигани от повече от 125 години | sportcafe.bg

Манчестър Сити достигна висини, недостигани от повече от 125 години

05.12.2018, 07:46 (обновена 05.12.2018, 08:05)
сити

Шампионите нямат загуба в Премиършип от 8 месеца - 2:3 в дербито с Юнайтед в началото на април.

Шампионът Манчестър Сити дръпна с 5 точки на Ливърпул преди гостуването на мърсисайдци тази вечер на Бърнли.

Тимът на Джосеп Гуардиола взе визитата си на Уотфорд с 2:1 и вече е с голова разлика от плюс 38 след 15-ия кръг.

Това не е абсолютен рекорд за английския елит, но трябва да се върнем до сезон 1892/93, когато Съндърланд е бил с плюс 39 след изиграни 15 двубоя.

Освен това, хората на Пеп поставиха клубен рекорд за най-резултатно начало на сезона.

Иначе Уотфорд се опита да се противопостави на своя гост и донякъде успя след героични изяви на своя вратар Бен Фостър, но Сити взе победата.

В 40-ата минута шампионите опитаха два пъти подред центрирания към далечната греда и второто успя да намери Лерой Сане, който откри резултата с... гърди.

Малко след подновяването на играта след почивката Рияд Марез, който асистира за първия гол, вкара втори и до голяма степен реши мача.

В 85-ата Никлас Отаменди покри засадата след грешка при изнасянето на топката от Фабиан Делф, за да може Абдулайе Дукуре да вкара от непосредствена близост и така да даде надежди на домакините.

"Стършелите" опитаха натиск, за да стигнат до точката, но шампионите удържаха и нямат загуба в Премиършип от 8 месеца - 2:3 в дербито с Юнайтед в началото на април.

Oще: висша лига  лирой сане  манчестър сити  пеп гуардиола  рияд марез  уотфорд