Предколеден рецитал на Тотнъм край река Мърси завърши 6:2

Тотнъм победи Евертън с 6:2 като гост в предколеден рецитал от Висшата лига. По два гола за "шпорите" реализираха Хари Кейн и Хьон-Мин Сон, а по веднъж се разписаха Деле Али и Кристиан Ериксен.

Началото на мача обаче по никакъв начин не предвещаваше крайния резултат. В 21-вата минута Тио Уолкът откри за "карамелите", а малко по-късно гол на Калвът-Люин за 2:0 бе отменен заради нарушение.

Така дойде 27-ата минута и ключовият миг в мача.

Кошмарно неразбирателство между вратарят Джордан Пикфорд и Курт Зума, които се сблъскаха в опита да изчистят топката, позволи на Тотнъм да изравни. Сон трябваше да стреля от сравнително малък ъгъл, но ударът му бе точен.

Куриозната ситуация разколеба играчите в синьо и даде импулс на "шпорите", които вкараха нови два гола до полувремето.

В 35-ата минута Деле Али се разписа сред голмайсторите, след като Пикфорд отрази удар на Сон, но нямаше шанс при добавката на английския национал - 1:2.

Малко преди края на полувремето Трипиър стреля от фаул, топката се удари в гредата и отиде в краката на Хари Кейн. Голмайсторът нямаше проблем да я прати в мрежата за десетия си гол в първенството от началото на сезона.

Головата фиеста продължи и през второто полувреме.

Веднага след началото му, Кристиан Ериксен с чудесен удар вкара нов гол за Тотнъм, но Гилфи Сигурдсон бързо намали - 2:4.

Когато феновете на Евертън си помислиха, че отборът им ще опита да се спаси от неприятната загуба, тя стана още по-унизителна.

Хьон-Мин Сон вкара втория си гол в мача след час игра, а в 74-тата минута Хари Кейн оформи крайното 2:6.