ФК Булдозер отново прегази Лудогорец

Едва 10-11 хиляди изгледаха мача на "Санкт Якоб". Снимка: EPA/БГНЕС
Едва 10-11 хиляди изгледаха мача на "Санкт Якоб".

С швейцарско самочувствие Базел спечели и втория мач срещу Лудогорец и уби мечтата на Кирил Домусчиев да види отбора си в групите на Шампионската лига. "Зелените" обаче продължават в Лига Европа и заслужават адмирации за представянето си в евротурнирите.

В годината, в която Левски отпадна от Иртиш, разградчани отстраниха корави съперници като Слован Братислава и белградския Партизан.

Срещу Базел обаче мисията като че ли изглеждаше обречена още след жребия.

Швейцарският доминант спечели с 4:2 насред София и съвсем обезсмисли реванша. Стойчо Стоев намекна, че очаква подценяване от страна на домакините на "Санкт Якоб" след удобния резултат в България, но такова нямаше.

В спокойно темпо и с повечето от титулярите си Базел победи с 2:0 без да се напряга. Първото попадение падна още в самото начало на мача след неадекватна игра в защита на лудогорци.

В 11-та минута Базел получи право да изпълни корнер. Центрирането бе на първата греда, топката мина през четирима бранители на "орлите" и попадна в непокрития Фабиан Фрай, който вкара от метър-два с глава на празна врата.

5 минути по-късно Базел можеше да отбележи втори гол.

Сио напредна по дясното крило и след прецизен изстрел по земя изпрати топката в дясната греда. Безяк пък се отличи с пропуск за българския шампион преди почивката.

През второто полувреме темпото спадна, но домакините не пропуснаха да вземат своето още веднъж.

Влезлият като резерва Филип Деген се възползва от нова груба грешка на българската защита, която не се ориентира добре при центриране от корнер и оформи крайното 2:0.

Базел и Лудогорец очакват жребия за груповата фаза на евротурнирите в петък. Швейцарците за Шампионската лига, а българският шампион - за Лига Европа, което на фона на ситуацията у нас си е истинско геройство...