Рома удари Юве и запази шансове за Шампионската лига

Флоренци и Джеко отбелязаха за "вълците".

Отборът на Рома заази шансове за класиране в топ 4 на Серия "А" и участие в Шампионската лига наесен след победа с 2:0 над шампиона Ювентус на "Олимпико" в двубой от 36-ия кръг.

Римляните стигнаха до успеха с късни попадения на Алесандро Флоренци и Един Джеко и се изравниха по точки с петия Милан - двата отбора имат по 62. Четвърти е Интер с 63, но и с мач по-малко.

В 64-тата минута гол на Кристиано Роналдо бе отменен заради засада на португалеца. Звездата на Юве бе с малко зад гърба на защитата на Рома при пас на Пауло Дибала в дълбочина.

В 79-ата минута Алесандро Флоренци изведе Рома напред в резултата. Капитанът на "вълците" получи прекрасно извеждащо подаване от Един Джеко и копна топката над Шчесни за 1:0.

Във втората минута на добавеното време националът на Босна и Херцеговина реализира второто попадение и Юве претърпя третата си загуба от началото на шампионата.