Уест Хем изхвърли Ливърпул от ФА Къп с гол в 121-вата минута

Анджело Огбона донесе победата за Уест Хем в първата минута от добавеното време на второто продължение

Ливърпул изхвърча от ФА Къп след загуба с 1:2 след продължения (1:1 в редовното време) от Уест Хем в преиграването между двата тима от четвъртия кръг. След 0:0 на „Анфийлд” се стигна до преиграването на „Болейн Граунд”.

Първото полувреме „чуковете” удариха две греди, а гостите – една. Юрген Клоп пусна експериментален състав, като бе направил цели 10 промени в състава си, който допусна изравняване от 2:0 до 2:2 срещу Съндърланд в последния кръг от Висшата лига.

Уест Хем все пак успя да открие резултата в самия край на полувремето, когато в 45-ата минута Майкъл Антонио се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и с премерен удар от въздуха прати топката в далечния ъгъл на Миньоле.

Само три минути след началото на втората част завърналият се от контузия Фелипе Коутиньо хитро пусна топката под стената при изпълнение на свободен удар, изненада Рандолф и изравни резултата.

До края и двата отбора имаха шансове, но двубоят влезе в продължения. Уест Хем отново удари късно, когато в добавеното време на второто продължение Анджело Огбона засече центриране на Пайе от статично положение и с глава попари гостите.

Първият гол на Огбона за „чуковете” след трансфера му от Ювентус осигури класиране за Уест Хем в петия кръг на турнира, където тимът на Славен Билич ще гостува на Блекбърн.