Максимално пестеливо Сити се добра до финал за ФА Къп | sportcafe.bg

Максимално пестеливо Сити се добра до финал за ФА Къп

06.04.2019, 21:37 (обновена 06.04.2019, 22:06)
Манчестър Сити - Брайтън 1:0

Играчите на Гуардиола не се вложиха на 100%, но преодоляха Брайтън и са на крачка от трофея

Манчестър Сити се класира на финал за Купата на Англия с минимална победа с 1:0 над Брайтън на "Уембли".

Ранен гол на Габриел Жезус се оказа достатъчен на фаворитите за трофея, но те не впечатлиха с играта си и срещнаха трудности със съперника, който се намира на 16-о място в Премиършип.

Сити беше прибегнал до доста ротации в състава си и започна отлично - още в 4-ата минута Кевин де Бройне центрира и Габриел Жезус с глава направи 1:0.

До почивката обаче нови опасности пред Матю Райън нямаше, а в 54-ата минута Брайтън създаде добро положение, но Лапорт изпревари Мъри и изчисти пред голлинията.

До края Стърлинг изпусна на два пъти за Сити, но "гражданите" все пак държаха контрола върху мача и не позволиха изненади.

Съперникът на Сити на финала ще стане ясен утре, когато Уотфорд и Уулвърхемптън играят в другия полуфинал.

Oще: брайтън  габриел жезус  гражданите  купа на англия  купа на фа  манчестър сити  минимална победа  пеп гуардиола  пестеливо  полуфинал  ротации  сити  състав  уембли  фа къп  финал  финалист