Инсинье: Какъв финал? Юве са свикнали да ги губят!

Голям шегаджия е Лоренцо Инсинье Снимка: Getty Images
Голям шегаджия е Лоренцо Инсинье

Лоренцо Инсинье ипзползва момента да се подиграе на Ювентус след победата с 1:0 в неделя вечер.

Гол в 90-ата минута на Калиду Кулибали съхрани шансовете на Наполи за титла, като южняците стопиха изоставането си до „старата госпожа“ на само точка четири кръга преди края на сезона.

На въпрос на журналист какво мисли за факта, че в Ювентус възприемаха сблъсъка с Наполи като финал в Шампионската лига, Инсинье иронично отговори: „Свикнали са да ги губят!“

Наистина, в последните години „бианконерите“ са преследвани от лош късмет във финалните мачове в най-престижния европейски клубен турнир.

Ювентус загуби последните си четири финала – 1997, 2003, 2015 и 2017 г., а през този сезон отпадна от Реал Мадрид на четвъртфиналите след скандалната дузпа, отсъдена от Майкъл Оливър в добавеното време на реванша на „Санряго Бернабеу“.