Леден душ за Байерн на финала, купата е за Айнтрахт!

Играчите на Байерн изживяха огромно разочарование в последния мач за сезона

Айнтрахт Франкфурт сътвори сензация във финала за Купата на Германия и спечели с 3:1 срещу абсолютния фаворит Байерн Мюнхен.

Играчите на Нико Ковач играха героично и заслужиха успеха на "Олимпиящадион" в Берлин, докато Байерн се провали в последния мач в кариерата на своя наставник Юп Хайнкес.

Любопитното е, че Нико Ковач ще поеме именно Байерн от следващия сезон. Това е пета Купа на Германия в историята на Айнтрахт.

Баварците можеха да открият още в 8-ата минута, но Роберт Левандовски уцели гредата от пряк свободен удар. Три минути по-късно Айнтрахт поведе след загубена от Хамес Родригес топка и бърза комбинация, завършена от Анте Ребич за 1:0.

Байерн започна да изпуска положение след положение чрез Мюлер и Левандовски, но в 53-ата минута най-сетне изравни. Кимих пусна отдясно към Левандовски, който успя да засече и след малък рикошет в крака на противников бранител топката влезе в ъгъла - 1:1.

В 79-ата минута гредата спря изстрел на Хумелс след корнер, а три минути по-късно Айнтрахт отново поведе. Кевин-Принс Боатенг изведе Анте Ребич, който се превърна в герой с втори гол в мача - 2:1.

В последната секунда на даденото от съдията продължение драмата стана пълна. Баварците поискаха дузпа за нарушение на Кевин-Принс Боатенг срещу Мартинес, но след използване на ВАР реферът прецени, че такава няма - макар че Боатенг наистина изрита съперника.

При последвалия корнер напред се беше включил и вратарят Свен Улрайх, но се стигна до контраатака и Мият Гачинович вкара трети гол в опразнената врата на Байерн - 3:1 и празненствата в лагера на Айнтрахт започнаха.