Кейн вкара във втори пореден мач и измъкна Тотнъм

Лондончаните са на трето място във временното класиране, докато "черните котки" са на дъното с една точка.

Хари Кейн вкара голове в поредни мачове във Висшата лига за първи път от шест месеца насам, след като се разписа във вратата на Съндърланд за победа с 1:0 в среща от петия кръг на английското футболно първенство.

Лондончаните са на трето място във временното класиране, докато "черните котки" са на дъното с една точка. Кейн беше водещ голмайстор на Висшата лига през миналата година, но в края на първенството се загуби и "шпорите" не само не станаха шампиони, а и загубиха второто място за сметка на големия градски съперник Арсенал.

Английският национал обаче стартира добре този сезон и сега донесе три точки с гола си в 59-та минута. Той падна, след като Деле Али свали центриране на Кайл Уолкър и Кейн се възползва от грешка на защитника Папи Джилибоджи, за да вкара за 1:0.

Съндърланд завърши мача с десет души на терена, след като Аднан Янузай получи втори жълт картон в 90-та минута за нарушение срещу Бен Дейвис.