Лудогорец не затрудни Реал

Лудогорец загуби с 0:4 гостуването си на Реал в Мадрид
Съотборниците на Арбелоа го поздравяват след третия гол за Реал срещу Лудогорец
Роналдо откри за Реал 20 минути след началото на мача
След успеха над Лудогорец Реал на Анчелоти вече има 19 поредни победи, с една повече от Барселона на Рийкард

Лудогорец загуби с 0:4 гостуването си на европейския шампион Реал в Мадрид и остана на последно място в своята група В с 4 точки от 6 мача. От своя страна Кристиано Роналдо и компания финишираха на първо място в групата с пълен актив от 18 точки и продължават на осминафиналите в Шампионската лига.

Белия балет поведе с гол на Кристиано Роналдо от дузпа, свирена за игра с ръка на Марселиньо, който получи и червен картон за глупавата си постъпка. Първото попадение падна в 20 минута, а 18 минути по-късно уелският национал вкара втория гол за домакините след удар с глава като топката се отклони от гредата преди да влезе във вратата. Бейл получи топката от Тони Кроос и при скока се справи с Михаил Александров.

Преди това, в 23 минута, Кроос стреля опасно, Стоянов изби в гредата, Кристиано Роналдо пробва добавка, но съдията маркира засада на нападателите на Реал.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Бейл излезе сам срещу Владо Стоянов, стреля ниско, но вратарят изби в ъглов. Това стана 7 минути след подновяването на играта, а само 6 минути по-късно Дяков отправи опасен удар към вратата на Кейлор Навас, който с мъка изби топката.

Третият гол за Реал беше дело на Арбелоа, който се възползва от умората, налегнала защитата на Лудогорец в края на мача и вкара в 79 минута. Арбелоа получи топката след ъглов удар и стреля от близко разстояние, вратарят на Лудогорец Владо Стоянов стигна до топката, но зад голлинията.

Две минути преди края на редовното време сред голмайсторите попадна и резервата Медран - младокът стреля с левия крак и след рикошет от крака на Анисе, топката мина под гредата и влезе в мрежата. Медран влезе на мястото на Бейл в 83 минута и се оказа, че успешно може да поддържа високото темпо в нападението на Реал.

Домакините контролираха хода на играта през целия мач, постоянно атакуваха вратата на Стоянов, а в 73 минута Арбелоа засече центриране с глава, но удари греда. Пет минути по-рано Хавиер Ернандес също отправи опасен удар, но Стоянов спаси.

За Реал това беше рекордна 19-а поредна победа във всички турнири, в които участва испанският гранд.

В другия мач от групата Ливърпул стигна до 1:1 у дома срещу Базел и с тази една точка си осигури участие в Лига Европа през пролетта, тъй като завърши с 5 точки, а Базел събра 7 и се класира напред заедно с Реал.