Балотели донесе победата на Ливърпул

Балотели засече центриране на Лалана.

Марио Балотели най-после се разписа във Висшата лига, но попадението му бе с цената на трите точки в лудото предледване между Ливърпул и Тотнъм в междинния кръг. "Червените" спечелиха с 3:2 у дома, а СуперМарио се разписа в 83-та минута, оформяйки крайния резултат.

Лазар Маркович изведе "червените" в 15-та минута, след като проби и стреля по диагонала с левия крак.

В 26-та минута гостите възстановиха равенството след грешка на Сако, който се подхлъзна и остави голмайстора на Тотнъм Хари Кейн да се разпише, отбелязвайки 23-ия си гол от началото на сезона.

В 52-та минута Ливърпул отново поведе. Стъридж бе съборен от Роуз в наказателното поле, а капитанът Джерард бе точен от дузпата.

Тотнъм обаче стигна до ново изравняване. Кристиан Ериксен изпълни пряк свободен удар, Миньоле изби, но Кейн, който бе в положение на засада, стигна до топката и подаде успоредно на голлинията, след което Дембеле засече отблизо за 2:2.

Марио Балотели обаче изригна навременно. Италианецът се пребори със защитата на гостите и засече от малкото наказателно поле остро центриране на Лалана отдясно.