Неймар изгря в Ел Класико - 2:1 за Барса

Неймар е в прегръдките на съотборниците от Барса след гола му в 19-ата минута на първото Ел Класико за новата звезда на европейския футбол.
Чакаше се това да е мачът на Роналдо и Меси, но Неймар открадна славата.
Хореографията на "Камп ноу" бе в подкрепа на Тито Виланова, бившия треньор на Барса, който се бори с рака.
Неймар изгря ярко в дербито с гола си в 19-ата минута и представяне от най-високо ниво.
Алексис Санчес довърши гостите с прекрасен прехвърлящ удар 11 минути преди края.
Чилиецът се превръща в основен играч през сезона в убийствено нападателно трио с Неймар и Меси.
Роналдо и Гарет Бейл - от тях се очакваше да дърпат Мадрид напред. Не и в събота вечер на "Камп ноу".

Неймар вече е звезда и в европейския футбол, след като за таланта му в бразилското първенство отдавна бе тясно.

Нападателят порази вратата на Реал в първото си Ел Класико, а Барселона спечели с 2:1 един от интригуващите двубои на колосите напоследък.

Имаше добри изпълнения, имаше греда, хубави голове и полемики.

Неймар откри в 19-ата минута с хитър удар по диагонала, оставил без шанс вратаря Диего Лопес.

Топката мина през краката на двама бранители на гостите, преди да спре в мрежата.

През първото полувреме Реал опита да играе с Гарет Бейл на върха на атаката, но само на моменти стигаше до съперниковата врата.

След почивката обаче гостите доминираха. Роналдо прати снаряд, спасен от Валдес. Бензема щеше да счупи гредата, а за нарушение на Машчерано пак срещу КР7 трябваше да има дузпа за Реал.

Но ...

Барса вкава втори гол, този път още по-красив. Алексис Санчес ювелирно копна топката над Лопес и реши нещата в 79-ата минута.

В добавеното време Хесе от гостите върна почетно попадение, но за обрат нямаше минути.

Барселона е начело след 10 кръга с 28 точки, а Реал е трети с 22.

За играч на мача бе избран Неймар, блестял ярко в Барса. Роналдо бе най-добър в Реал, а Бейл не направи нищо запомнящо се.

Същото до голяма степен се отнася и за Лео Меси от домакините.