Челси се изкачи на върха, Арсенал стигна топ 4 с разгром

Баркли се отчете с гол и асистенция и става все по-важна част от този отбор на Челси Снимка: Getty Images

Челси се изкачи поне за малко на върха в класирането в Премиършип след победа с 3:0 в гостуването на Саутхемптън.

"Сините" отново показаха добра форма и от първите минути на мача бяха решени да стигнат до победата, а Еден Азар продължи да бележи.

В 30-ата минута Рос Баркли открадна една топка и намери Азар, който вкара седмия си гол за сезона и Челси поведе.

До почивката гостите не успяха да си решат мача с втори гол, но това се случи в 57-ата минута. Оливие Жиру направи хубава асистенция от воле, а Рос Баркли се разписа за 2:0.

В добавеното време резервата Алваро Мората също успя да се разпише, а асистенцията беше на Азар.

Така Челси събра 20 т. и е първи в класирането преди дербито на кръга между Ливърпул и Манчестър Сити, които имат по 19 т.

По-рано през деня Арсенал постигна поредна победа, отнасяйки Фулъм с 5:1 като гост.

Александър Лаказет откри в 29-ата минута за тима на Унай Емери, но в края на полувремето Андре Шюрле изравни.

Още в началото на втората част обаче Лаказет се разписа още веднъж и Арсенал пак поведе, после Аарън Рамзи покачи на 3:1 при контраатака, а до края остана време и Пиер-Емерик Обамеянг да се отчете с две попадения, които оформиха разгромния резултат.

Това е шеста поредна победа за "топчиите" в шампионата и те вече са на четвърто място с 18 т., колкото има и петият Тотнъм.