Инфарктен обрат качи Фламенго на върха в Южна Америка

Барбоса размахва фланелката си след втория си гол в мача. Малко по-късно героят беше изгонен Снимка: Getty Images

Фламенго спечели Копа Либертадорес след драматичен обрат в края срещу Ривър Плейт и победа с 2:1.

Два гола на Габриел Барбоса в 89-ата и 92-ата минута донесоха трофея на бразилците срещу миналогодишния победител.

За пръв път в историята на турнира титлата се реши само в един финален мач и той предложи много емоции пред 80 000 зрители в Лима.

В 14-ата минута Рафаел Боре откри за Ривър Плейт и до почивката аржентинците бяха по-добри. През втората част Фламенго тръгна да обръща мача и направи невероятен пропуск малко преди да изтече час игра.

В края обаче дойдоха минутите на централния нападател Барбоса. Той първо изравни след триходова комбинация, която го изведе на празна врата. В 92-ата минута голмайсторът се възползва от зле изчистена топка и от воле в пеналта разстреля Армани за 2:1.

Накрая в типично южноамерикански стил се стигна до нерви и спречквания на терена, довели и до два червени картона. Първо беше изгонен Есекиел Паласиос от аржентинците, а после героят на мача Барбоса също видя червения цвят.

Това обаче вече нямаше значение, защото секунди по-късно реферът даде последния съдийски сигнал и феновете на най-популярния бразилски клуб можеха да започват празненствата.

Това е втора Копа Либертадорес на сметката на Фламенго, като първата беше преди цели 38 години.