Коутиньо и компания си върнаха на Лестър

23.09.2017, 21:21 (обновена 23.09.2017, 21:42)
liverpool

Снимка: © Getty

В 23-ата минута Филипе Коутиньо изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра, удвоявайки аванса на гостите.

Ливърпул победи с 3:2 Лестър и си върна на съперника, след като по-рано през седмицата "лисиците" победиха с 2:0 мърсисайдци и ги елиминираха от турнира за Купата на Лигата.

На "Кинг Пауър Стейдиъм" футболистите на Юрген Клоп сложиха и край на негативната си серия от четири поредни мача без победа.

Ливърпул поведе в 15-та минута, когато Мохамед Салах получи топката в наказателното поле от Филипе Коутиньо и преодоля Каспер Шмайхел с глава. Бразилецът сам покачи на 2:0 в 23-та минута с гол от пряксвободен удар, но Шинджи Оказаки намали изоставането на домакините в добавеното време, когато Симон Миньоле допусна грешка при центриране, пропусна да избие топката и тя попадна в непокрития японец.

Джордан Хендерсън възстанови двата гола аванс за мърсисайдците в 68-та минута след контраатака, а след това дойдоха и миговете на Миньоле и Джейми Варди. Нападателят намали в 69-та, когато стражът на гостите отклони право към него шут на Демарай Грей, а в 73-та Миньоле събори Варди в наказателното поле с неадекватна намеса. Вратарят на Ливърпул обаче спаси шута на тарана на Лестър.

Загубата остави Лестър на 16-о място с актив от четири точки, колкото имат и отборите над и под чертата на изпадащите - Брайтън и Уест Хем.

Oще: висша лига  джордан хендерсън  лестър  ливърпул  лисиците  мохамед салах  филипе коутиньо  червените  шинджи оказаки  юрген клоп