ПСЖ шокира с провал срещу последния в Лига 1 (видео)

ПСЖ шокиращо не успя да преодолее Гинган, който е с най-слаба защита в Лига 1 Снимка: Getty Images
ПСЖ шокиращо не успя да преодолее Гинган, който е с най-слаба защита в Лига 1

Хегемонът във Франция Пари Сен Жермен допусна сензационно отпадане на четвъртфинал от Купата на лигата след загуба с 1:2 от Гинган на "Парк де Пренс".

Гостите, които са последни в класирането в Лига 1, направиха пълен обрат с късни голове и изхвърлиха ПСЖ от турнира. Парижани взеха този трофей в последните пет години, но този сезон ще останат без него.

Томас Тухел беше заложил на привидно силен състав за срещата и цял мач изиграха звездите Неймар и Килиан Мбапе, титуляр беше и Ди Мария, а Единсон Кавани игра през второто полувреме.

ПСЖ обаче не впечатли с играта си, а Гинган получи цели три дузпи в мача, първата от които пропусна.

Това се случи при 0:0 в 61-ата минута, когато реферът видя нарушение на Тома Мюние в наказателното поле, но Маркюс Тюрам стреля над вратата.

Само две минути по-късно Мюние центрира, а Неймар с глава откри резултата и домакините поведоха.

Двубоят обаче не стана лесен за тях и в 80-ата минута с помощта и на ВАР беше отсъдена втора дузпа за Гинган. Йени Н'Гбакото беше точен от бялата точка за 1:1.

Малко след изтичането на редовните 90 минути, Тюрам нахлу в наказателното поле и спечели трета дузпа за гостите, нагърби се сам с изпълнението и този път не пропусна - 2:1 за Гинган.

В 96-ата минута и ПСЖ поиска дузпа, но Марко Верати получи жълт картон за симулация, а Неймар и Кавани също бяха предупредени официално заради протести.