Икарди изригна за разгром на Интер

Рециталът на Икарди го върна и в борбата за голмайсторския приз в първенството. Чиро Имобиле от Лацио вече има само два гола повече Снимка: Getty Images

Интер разгроми Сампдория с 5:0 като гост с 4 гола на капитана Мауро Икарди.

Така нападателят достигна 100 гола в Серия "А" и върна тима си в топ 4, на 2 т. над петия Лацио и на точка зад третия Рома.

Първото попадение беше дело на Иван Перишич, прехвърлил Вивиано с глава в 26-ата минута. 4 минути по-късно Икарди откри головата си сметка от дузпа, а минута след това отбеляза красиво с пета за 3:0.

В края на полувремето аржентинецът оформи хеттрик с добавка, а в 51-ата минута се разписа от воле за крайния резултат.