Евертън съкруши "Анфийлд" в добавеното време

Джерард не успя да донесе успеха на "червените", който се изплъзна в добавеното време.

Брилянтно изпълнение на Стивън Джерард от пряк свободен удар изглеждаше, че ще направи разликата между Ливърпул и Евертън на "Анфийлд", където домакините водеха с 1:0 до втората от трите добавени минути.

Но както често се случва, напеченото мърсисайдско дерби и този път предложи сериозна драма в самия си край. Фил Джагиелка с невероятна бомба извън наказателното поле не остави шансове на Симон Миньоле и ливърпулският сблъсък от 6-ия кръг на Висшата лига завърши без победител.

"Червените" бяха по-добрият отбор в големи периоди на двубоя и заслужено поведоха в 65-та минута след шедьовъра на Джерард, но Евертън не се предаде и Джагиелка материализира усилията на съотборниците си.

Новата прическа не донесе късмет на Марио Балотели, който остава без попадение в първенството след завръщането си на Острова. Той притесняваше отбраната на "карамелите", но не успя да се разпиша от 2-3 метра, пращайки кълбото със сила в напречната греда след брилянтно центриране отляво.

Италианският национал напусна терена като тактическа смяна в 88-та минута, отстъпвайки място на Рики Ламбърт. Следващата седмица Ливърпул гостува на Базел във втория си мач от груповата фаза на Шампионската лига, а през уикенда следва второто поредно домакинство в Премиършип срещу Уест Бромич.

Така през септември "червените" успяха да победят единствено Лудогорец.