Барселона си спретна голов спектакъл и е на полуфинал

Барса имаше доста поводи за радост тази вечер, тъй като направи поредно голово шоу и очаква своя съперник на полуфинала Снимка: Getty Images

Без да срещне особени проблеми, Барселона се класира на полуфинал за Купата на Краля с убедително 5:2 на "Камп Ноу" срещу Реал Сосиедад.

С общ резултат 6:2 на четвъртфинала каталунците продължават на предпоследното стъпало от турнира, където са още Селта, Атлетико Мадрид и Алавес.

Тази вечер резултата откри Денис Суарес в 17-ата минута след бърза атака и майсторска асистенция с едно докосване от Луис Суарес.

При едва 1:0 на полувремето, трудно можеха да се очакват множеството положения и голове през втората част. В 54-ата минута Реал Сосиедад имаше идеална възможност да изравни, но Уилиан Жозе от чиста позиция не успя да преодолее Силесен и вратарят на Барса направи ключово спасяване.

Още в следващата атака Неймар проби отляво, Иниго Мартинес се хвърли в краката му и реферът даде дузпа за домакините. От бялата точка Меси направи 2:0 и изглеждаше, че още там интригата приключва, тъй като Реал Сосиедад вече се нуждаеше от обрат с три чисти гола.

Гостите обаче не се предадоха и направиха 1:2 в 62-ата минута. След загубена от Андре Гомеш топка и контраатака, Хуанми се измъкна на ръба на засадата и с прехвърлящ удар вкара на Силесен. Още в следващата минута Барса отново удари, като този път голмайстор бе Луис Суарес при асистенция на Меси - 3:1.

В 73-ата минута Реал Сосиедад отново се върна в мача с гол на Уилиан Жозе с глава за 2:3, но каталунците отново реагираха бързо. В 80-ата минута резервите Алеиш Видал и Аррда Туран изработиха нов гол за Барса, като турчинът засече центриране отблизо и направи 4:2.

Финалният гол беше дело на Денис Суарес 8 минути преди края, като извеждащото подаване отново беше на Меси, а Суарес преодоля вратаря и на празна врата вкара второто си попадение в мача.