Португалия победи Дания в луд мач

...но това не бе достатъчно и Кристиано Роналдо и компания празнуваха накрая Снимка: Getty Images
...но това не бе достатъчно и Кристиано Роналдо и компания празнуваха накрая

Португалия победи Дания с 3:2 във втория си мач на Евро 2012 в Полша и Украйна. Играчите на Пауло Бенто показаха коренно различно лице от първия мач (загуба от Германия) и заслужено спечелиха трите точки.

Първо Пепе се разписа в 24-тата минута на двубоя, възползвайки се от неразбирателство в датската защита след изпълнение на корнер. Елдер Пощига удвои резултата след прекрасна асистенция на Нани.

В края на първото полувреме Никлас Бендтнер вкара гол за „червения динамит" и остави надежди за скандинавците за второто полувреме. То беше белязано от атакуващ футбол и от двата тима, атрактивна игра и много положения за гол.

В 80-тата минута Никлас Бендтнер се разписа за втори път след центриране на Ларс Якобсен. Този гол преобрази тотално португалците, които не смятаха да напуснат стадиона без отбелязване на победен гол.

След тотална обсада в собстеното си поле, датчаните капитулираха - Силвестре Варела се разписа три минути преди края на редовното време и донесе първа победа за „мореплаватели" на това Европейско.

"Заслужихме победата. Сега искаме още - ако победим Холандия, ще прескочим групата, което е и основната ни цел а този етап. Победата я постигнахме с отборен дух", коментира след мача Жоао Моутиньо.

„Много съм разочарован. Дадохме всичко от себе си, за да се върнем в мача при резултат 2:0. Направихме го и бяхме доволни на точката. В последните минути обаче всичко се провали", бяха думите на защитника на Дания Симон Поулсен.

В следващия мач Португалия играе с Холандия, за да определи първия четвътфиналист. В другия двубой един срещу друг излизат отборите на Дания и Германия.

СЪСТАВИТЕ:

Дания: Андерсен, Агер, Кяер, С. Поулсен, Якобсен, Зимлинг (16-К. Поулсен), Квист, Ериксен, Крон-Дели (90-Шьоне), Ромедал (60-Микелсен), Бендтнер

Португалия:  Руи Патрисио, Пепе, Алвеш, Коентрао, Перейра, Мейрелеш (84-Варела), Нани (89-Роландо), Велосо, Моутиньо, Кристиано Роналдо, Пощига (64-Оливейра)