Байерн победи, но Борусия запази разликата от 9 т.

Марко Ройс откри за Борусия от дузпа с поредния си гол от началото на сезона Снимка: Getty Images
Марко Ройс откри за Борусия от дузпа с поредния си гол от началото на сезона

Байерн Мюнхен успя да вземе с 2:1 гостуването на Вердер от кръга в Бундеслигата и се изкачи поне временно на трето място в класирането.

Срещу намиращите се в лоша серия бременци, Байерн не допусна нова загуба на точки и постигна победата с два гола на бившия играч на Вердер Серж Гнабри.

След агресивно начало, баварците откриха в 20-ата минута, когато на Гнабри асистира Йошуа Кимих. В 33-ата минута Вердер изравни - Осако се възползва от лошо излизане на Нойер и с глава направи 1:1.

В началото на второто полувреме Гнабри засече центриране отдясно и с известна доза късмет отбеляза втория си гол.

Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд също постигна победа и така запази разликата от 9 т. пред Байерн.

Борусия надигра Фрайбург с 2:0 у дома с голове на Марко Ройс от дузпа в 40-ата минута и на Пако Алкасер в края на срещата.