Барселона изпусна победата в Севиля от 2:0

Меси и Неймар забиха красиви голове, но Барса изпусна победата.

Барселона пропиля аванс от 2:0 и завърши само 2:2 в Севиля, с което допусна Реал да се доближи на 2 т. на върха в Испания.

До 30-ата минута мачът течеше по сценария на каталунците, след като Лео Меси с хирургически удар по диагонала и Неймар от пряк свободен удар в горния ъгъл приспаха домакините. Но Евер Банега върна попадение преди почивката, а Кевин Гамейро използва грешка на Жерар Пике и изравни в 84-ата минута.

Барселона изпусна положения при 2:1, като особено чисти бяха две ситуации пред Луис Суарес.

Така успехът на Реал по-рано през деня с 3:0 над Ейбар се оказа решителен за намаляване на дистанцията. Кристиано Роналдо, Хавиер Ернандес и Хесе вкараха.

Атлетико направи 2:2 като гост на Малага, а в късния дуел Селта разби Райо Валекано с 6:1.

Барса води със 75 точки, Реал има 73, Атлетико е с 66, а Валенсия и Севиля имат по 62 точки.