Борнемут засили Фулъм и Бодуров към изпадане

Фулъм и Бодуров бяха разгромени от Борнемут у дома

Борнемут спечели без проблеми гостуването си на Фулъм - победа с 5:1, а след този разгром Николай Бодуров и колегите му от лондонския клуб останаха едва на 4 точки над зоната на изпадащите от Чемпиъншип.

Българският национал игра цял мач за Фулъм, а домакините завършиха срещата с 10 човека, след като в 70-ата минута съдията изгони Фернандо Аморебиета. Победата обаче беше много важна за Борнемут, който се изравни на върха на класирането с Мидълзбро, като и двата тима имат по 66 точки.

Фулъм се държа до 30-ата минута, като в началото Уго Родайега и Аморебиета записаха по един пропуск пред вратата на гостите. След това за 7 минути Борнемут поведе с 2:0, като при второто попадение ударът на Мат Ричи се отклони от тялото на Бодуров и вратарят на Фулъм Маркус Бетинели нямаше шанс да спре топката.

След почивката Питман вкара още един за Борнемут, Фулъм върна едно попадение чрез Чат Смит в 66-ата минута, но по-късно Мат Ричи отбеляза отново, а Стив Кук заби петия гол за гостите, които имат сериозен шанс да влязат във Висшата лига пред новия сезон.