Рома продължава с равенствата

Ветеранът Кейта донесе равенството на Рома.

Рома записа девето равенство в последните 10 официални мача, като направи 1:1 като гост на Фиорентина в първи осминафинал за Лига Европа. Мачът се игра на „Артемио Франки" във Флоренция, но римляните трява да съжаляват, че не спечелиха, защото изпуснаха дузпа.

Фиорентина поведе рано в двубоя. Грешка на Даниеле де Роси позволи на Мохамед Салах да изведе отлично Иличич, който с прекрасен удар под гредата направи 1:0. Рома опита веднага да отвърне, но Адем Ляич пропиля чиста възможност.

След паузата „Вълците" имаха още един голям шанс за гол. Те получиха дузпа, която бившия играч на Фиорентина Ляич пропусна. Вратарят Нето парира удара му от бялата точка. Все пак Рома стигна до равенството малко преди края. Сейду Кейта се разписа с глава след центриране от корнер, но останаха съмнение, че е извършил нарушение срещу съперник.

В другото дерби между отбори от една държава Севиля победи 3:1 Виляреал като гост. Андалусийците поведоха с 2:0 много бързо. Витоло вкара още в 13-ата секунда, като това е най-бързото попадение в историята на Лига Европа. Стефан Мбия удвои още в 26-ата минута и всичко изглеждаше идеално за гостите.

След паузата Виляреал върна един гол при доста спорно положение за засада. Все пак Вието бе точен за 1:2. „Жълтата подводница" беше губила само един мач у дома в елиминации в евротурнирите - от АЗ Алкмаар. Севиля стана втория тим покорил „Ел Мадригал", след като в 50-ата минута Гамейро оформи крайното 3:1.

Евертън спаси малко от гордостта на Англия, като продължава да се справя успешно в Лига Европа. „Карамелите" обърнаха Динамо Киев 2:1. Олег Хусев откри за украинците още след четвърт час игра.В последните 4 мача в Европа, Евертън винаги изостава в резултата.

На сцената обаче отново излезе Ромелу Лукаку. Той асистира на Стивън Нейсмит, който изравни точно преди паузата. След нея Лукаку сам реализира победното попадение. Белгиецът бе точен от дузпа и вече има 7 гола в Лига Европа този сезон. Само Алан от Ред Бул Залцбург е с повече (8).

Героят на вечерта в Лига Европа беше Гонсало Игуаин. Аржентинецът наниза хеттрик за победата на Наполи с 3:1 над Динамо Москва. Това е първи хеттрик в кариерата на Пипита в евротурнирите.

Мачът не започна добре за Наполи. Още във втората минута Кевин Курани се разписа за руснаците. Игуаин обаче обърна нещата бързо. Той изравни, а след това от дузпа направи 2:1 още преди паузата. Веднага след нея Динамо остана с 10 души след червен картон на Роман Жобин. Игуаин оформи своя хеттрик в 55-ата минута.