Нигерия завърза още повече група D и уплаши Аржентина

Ахмед Муса стана герой за Нигерия, вкарвайки и двата гола за победата с 2:0 над Исландия Снимка: Getty Images

Нигерия победи Исландия с 2:0 и спечели първи точки на Мондиал 2018.

По този начин интригата в група D се завърза още повече. Хърватия е лидер с шест точки, Нигерия има три, а Исландия и Аржентина са с по една преди последния кръг от груповата фаза.

Единственият сигурен отбор, който се класира за 1/8-финалите, е Хърватия. Останалите три ще решават съдбата помежду си в последния кръг.

След не особено интересно първо полувреме нигерийците тотално доминираха през второто.

Ахмед Муса откри резултата четири минути след почивката. Моузес центрира, Муса укроти топката, след което от ждроп от седем-осем метра разстреля Халдорсон.

При радостта си Муса удари с коляно падналия на шпагат Рагнар Сигурдсон и спука главата му, но коравият бранител отказа да напусне терена, главата му бе превързана и продължи мача.

В 74-тата отново Муса, който бе най-добрият на терена за Нигерия, удари греда със силен удар извън наказателното поле, но само секунди по-късно нямаше какво да го спре и се разписа за втори път.

Дълъг пас по лявото крило намери Муса, който се измъкна от бранител в синьо, след това мина и покрай вратаря Халдорсон и удвои аванса на Нигерия.

В 81-вата минута в действие отново влезе технологията за видео повторение и исландците получиха възможност да изпълняват дузпа за нарушение срещу Финбогасон. Гилфи Сигурдсон обаче пропусна от бялата точка, пращайки топката високо над напречната греда.

До края исландците разчитаха на хаотични атаки, с които нямаше как да застрашат вратата на Узохо, а пропуснатата дузпа каза тежката си дума.

В последния кръг от група D, който ще се играе на 26 юни, Нигерия играе с Аржентина, а Исландия - с Хърватия.