Уелбек се отпуши във Висшата лига и донесе победа на Арсенал

С два гола и асистенция Уелбек донесе трите точки на тима си. Той се разписа за първи път в последните 17 мача от шампионата Снимка: Getty Images

Дани Уелбек се превърна в герой за Арсенал с два гола и асистенция при трудната победа с 3:2 над Саутхемптън на "Емирейтс".

С успеха "топчиите" се приближават на 2 т. от петия в класирането Челси, преди "сините" да изиграят своя мач от кръга срещу Уест Хем. Саутхемптън остава в зоната на изпадащите на 3 т. от спасението.

Гостите играха силно и поведоха в 17-ата минута чрез Шейн Лонг. Десетина минути по-късно обаче Уелбек много технично продължи едно центриране към Обамеянг и габонецът направи 1:1.

В 38-ата минута удар на Уелбек се отклони от Йошида и влетя в мрежата за 2:1. Саутхемптън обаче изравни през второто полувреме, когато Чарли Остин оползотвори центриране на Соарес за 2:2.

Дани Уелбек реши всичко в 81-ата минута, когато вкара с глава за крайното 3:2.

И двата отбора завършиха с 10 души заради два червени картона накрая. Първо Джак Стивънс удари Уилшър и веднага видя червения картон, а после и Мохамед Елнени беше изгонен след участието си в последвалата кавга.