Чочев игра 21 минути за победата на Палермо

Палермо победи Наполи с 3:1 дома

Палермо спечели дербито на Юга в Италия, след като победи с 3:1 гостуващия Наполи на своя стадион „Ренцо Барбера". Головете за сицилианците вкараха Лазаар в 14 минута, Васкес в 36-та а и Ригони в 65-ата, а в 69 минута като резерва за Палермо в игра влезе и българинът Ивайло Чочев.

След тази победа Палермо е на 7-о място в Серия А, а Наполи запази третото място, но днес Рома може да увеличи аванса си в битката за втората позиция на 7 точки, ако победи Парма у дома.

В самия край на мача футболист на Палермо игра с ръка в своето наказателно поле, но съдията не уважи протестите на гостите и не свири дузпа, а при последната атака Габиадини от Наполи пропусна чист гол, но страничният рефер маркира засада.

С тази победа Палермо сложи край на серията от 4 поредни победи на Наполи, а треньорът на гостите Рафаел Бенитес каза, че не е очаквал гостуването в Палермо да е леко.