Надал спря Григор

Григор Димитров отпадна от Рафаел Надал на полуфинал в Рим

№1 в света Рафаел Надал спря победния ход на Григор Димитров на полуфинала в турнира от сериите „Мастърс" в Рим, след като го победи с 6:2, 6:2 за час и 23 минути.

В първия сет Димитров допусна пробив още в първия гейм, а след това намали до 1:2 гейма като взе своя сервис. След това Надал взе два гейма, а Димитров един за 4:2. Испанецът отново проби Григор, който с няколко грешки допусна резултатът в гейма да стане 0:40, а Рафаел не си позволи да пропусна тази възможност. При 5:2 Надал взе своя сервис, а с това и сета с 6:2.

Във втория сет Надал отново стартира с пробив за 1:0 срещу Григор, после поведе с 2:0. Димитров взе сервиса си за 1:2, после Надал взе своя сервис и отново проби българина за 4:1. На този етап Григор игра нервно и често бъркаше - топката отиваше в мрежата или в аут. После двамата си размениха по един гейм и при 5:2 се стигна до 40:40, а след това Рафаел спечели гейма, в който сервираше, а с него и мача.

От 2009 година насам двамата са изиграли пет мача помежду си, като последният беше днес и в петте победата беше за Надал. Това е втората поредна загуба на Григор срещу Надал тази година, първата беше на четвъртфиналите на Australian Open в Мелбърн, където испанецът отстрани българина на четвъртфиналите.

Турнирът в Рим е последната голяма битка на червени кортове преди началото на Откритото първенство на Франция. Турнирът в италианската столица е с награден фонд 2,88 милиона евро, а на финала Надал ще защитава титлата си от миналата година срещу Новак Джокович, който преследва трета титла в Рим.