Англия остана без отбор в Европа

И Евертън отпадна от Европа

Англия остана без представител в европейските клубни турнири, след като и Евертън приключи снощи участието си в Лига Европа - след загуба с 2:5 от Динамо (Киев). Евертън спечели първия мач с 2:1, но това се оказа недостатъчно за крайния успех. Преди това от Шампионската лига заедно отпаднаха Арсенал, Челси и Манчестър Сити.

В друг драматичен осминафинален сблъсък в Лига Европа Фиорентина поднесе неприятна изненада на Рома - победа с 3:0 в Рим, като головете за гостите паднаха в рамките на 30 минути. Рома стигна до 1:1 като гост в първия мач, но реваншът се оказа в полза на Фиорентина. Италия ще има два отбора на четвъртфиналите, след като Наполи завърши 0:0 като гост на московския Динамо и също продължава напред.

Другият италиански представител в турнира - Интер, не успя да се справи с Волфсбург. Германците първо биха у дома с 3:1, а снощи спечелиха и в Милано - с 2:1, а мачът беше най-равностойният на този етап от развитието на турнира. Феновете на Интер могат да се сърдят на нападателите на тима, които още в началото пропуснаха три чисти положения, при които Ернанес, Икарди и Гуарин можеха да решат изхода на мача, но вратарят на Волфсбург Диего Беналио се справи блестящо.

Носителят на титлата в Лига Европа Севиля победи с 2:1 Виляреал и продължава напред с общ резултат 5:2 като единственият испански отбор в турнира. Андалусците спечелиха първия мач като гости с 3:1 и сега подходиха доста по-пестеливо, но много ефективно към сблъсъка с Виляреал.