Фамозен гол на Стъридж спаси Ливърпул на "Стамфорд Бридж"

Фен нахлу от публиката, за да се израдва заедно с играчите на Ливърпул след феноменалния изравнителен гол. Самият Стъридж обаче не изрази радост, тъй като е бивш играч на Челси Снимка: Getty Images

Челси и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в дербито на кръга от Висшата лига.

Няколко дни след срещата им за Купата на лигата (2:1 за Челси) двата тима отново изнесоха луд мач с безброй опасни положения и интересни ситуации.

Като по чудо головете бяха само два, а Ливърпул беше на няколко минути от нова загуба от "сините", но резервата Даниел Стъридж донесе точката за тима си с изключителен далечен удар минута преди края на редовното време.

"Мърсисайдци" започнаха мача с преса и с няколко добри атаки, после обаче Маркос Алонсо изведе Уилиан зад тяхната защита и само отличното излизане на Алисон предотврати гола във вратата му.

В 25-ата минута Еден Азар показа, че е в топ форма и отново наказа Ливърпул с изстрел по диагонала с левия крак за 1:0.

Ливърпул създаде куп положения за изравняване, а Рюдигер и Давид Луис чистиха топката от голлинията. Челси също имаше своите моменти - Алисон трябваше да спасява очи в очи с Азар.

В 86-ата минута в игра се появи Даниел Стъридж и три минути по-късно с фамозен параболичен удар от 30 метра направи Кепа безпомощен за 1:1.

Равенството оставя шампиона Манчестър Сити на първото място във временното класиране с еднакъв брой точки с Ливърпул, но по-добра голова разлика. Ливърпул и Сити ще играят един срещу друг в следващия кръг.

Челси има две точки по-малко от лидерите.