№6 в света спря Григор

Григор Димитров отпадна в Мадрид след загуба срещу №6 в света Томаш Бердих Снимка: getty images
Григор Димитров отпадна в Мадрид след загуба срещу №6 в света Томаш Бердих

№1 в българския тенис Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000" в Мадрид, след като загуби с 6:3, 3:6 и 2:6 от чеха Томаш Бердих. Българинът, който е №14 в света повтори постижението си от миналата година в испанската столица, но не успя да се справи с №6 в света.

В първия сет Димитров надигра Бердих и при 2:1 гейма в своя полза успя да пробие, след което с лекота стигна до 4:1, а оттам и до успяха в първата част на мача.

До средата на втория сет Димитров демонстрираше високо ниво на игра, на след това Бердих намери начин да се възползва пълноценно от по-слабия първи сервис на Григор днес. При 3:2 за Бердих във втория сет Димитров допусна грешки който дадоха шанс на съперника му да пробие сервирането му. След това Григор спаси двата брейкбола, но веднага след това направи двойна грешка, а после изкара топката в аут и Бердих реализира пробив за 4:2, после се стигна до 5:3 и вторият сет беше за Томаш.

В решителната трета част на мача Бердих още в началото взе инициативата в свои ръце, проби сервиса на Димитров и поведе с 2:0 гейма. После българинът допусна втори пробив и след като резултатът стана 4:0 той взе двата гейма, в който изпълняваше начален удар, но това не му помогна и той загуби с 2:6 третия сет.

Димитров и Бердих вече имат три мача помежду си, като това беше първата победа на чеха.