Съндърланд мина път на Ливърпул, Тотнъм излезе втори

Джърмейн Дефоу смрази "Анфийлд" в предпоследната минута

Ливърпул загуби два гола преднина и взе само точка от домакинството си на Съндърланд. За „черните котки” пък тази точка е изключително важна в борбата им за оцеляване.

След нулева първа част, Фирмино и Лалана вкараха за домакините в рамките на 11 минути. В последните 10 от мача обаче Съндърланд заигра по-добре и с попадения на Джонсън от пряк свободен удар и на Дефоу в 89-ата стигнаха до равенството.

Тотнъм пък записа четвърта поредна победа, след като с гол на Киърън Трипиър се наложи с минималното 1:0 над Уотфрод у дома и излезе на втората позиция в класирането. Спърс вече има 48, на пет зад лидера Лестър и на една пред третия Сити.

Астън Вила победи Норич с 2:0, Нюкасъл се наложи над Уест Бром с 1:0, Евертън разби Стоук с 3:0 като гост, а Суонси направи 1:1 у дома с Кристъл Палас в останалите двубои от 17 часа в Англия.