Германия победи Щатите, но двата тима продължават

Мюлер бе героят за германците

Германия се наложи минимално с 1:0 над Съединените щати, но това не попречи на янките да се класират за осминафиналите, оставайки на второто място зад Бундестима.

В другия мач от групата Португалия надигра Гана с 2:1 и събра 4 точки, колкото има и САЩ, но напуска борбата заради по-лошата си голова разлика.

Голмайсторът от последното световно първенство Томас Мюлер вкара своя четвърти гол на Мондиала с красиво изпълнение в 55-ата минута и вече има четири попадения, като се изравни с Неймар и Лионел Меси на върха при реализаторите.

Звездата на Байерн (Мюнхен) има вече девет гола от девет срещи на световни финали.

Германците играха доста пестеливо, но с оглед на това, че и равенство класираше и двата отбора, това бе напълно закономерно. Мирослав Клозе се появи в игра през второто полувреме, но не успя да отбележи попадението, което да го направи голмайстор номер 1 на световни първенства.

Кристиано Роналдо отбеляза гола на победата за Португалия в другия мач, но 2:1 не бе достатъчно на "мореплавателите".

Преди това Джон Бой си отбеляза ефектен автогол, а Асамоа Гиан бе изравнил, с което се превърна в най-резултатния африканец на световни финали с шест попадения, задминавайки Роже Мила.

Резултатът бе открит от европейците в 30-та минута, когато при едно центриране отляво на Мигел Велозо, Джон Бой не успя да уцели добре топката и така я прати в собствената си мрежа.

Десетина минути след началото на втората част Гана успя да изравни. При една контраатака Гиан бе оставен непокрит и след центриране отляво направи 1:1 с глава.

При това положение Гана се нуждаеше от само още един гол, за да се класира на осминафиналите. В 80-та минута обаче груба грешка на вратаря Дауда погреба надеждите на тима.

Стражът вместо да улови една топка, реши да боксира и я прати точно на крака на Кристиано, който без да се бави вкара.