Невероятен мач! 9 гола и инфарктна победа за Ливърпул на „Керъу Роуд”

Истинска драма на „Керъу Роуд”

Ливърпул спечели може би най-страхотния двубой от началото на сезона във Висшата лига. „Червените” ликуваха в 95-ата минута, когато Адам Лалана донесе успех с 5:4 на „Керъу Роуд” срещу Норич.

Роберто Фирмино откри резултата за гостите в 18-ата минута, но още до почивката „канарчетата” обърнаха с голове на Мбокани с пета и Стивън Нейсмит, който излъга Миньоле и прати топката в далечния му ъгъл.

Алберто Морено събори Нейсмит в наказателното поле в началото на втората част и Уес Хулахан покачи на 3:1 за домакините. С голове на Хендерсън (55`), Роберто Фирмино (63`) и Джеймс Милнър (75`) Ливърпул излезе напред в резултата.

Съдията даде пет минути продължение на срещата и драмата започна. Лоша подредба в отбраната на Ливърпул позволи на Себастиан Басонг да изравни в 92-рата с шут извън наказателното поле.

В самия край обаче дойде времето на Ливърпул. Буквално с последната атака в двубоя разбъркване в наказателното поле на Норич позволи топката да стигне до Адам Лалана, който и не без късмет се разписа, с което донесе и първата победа за мърсисайдци във Висшата лига за 2016 година.

Победата изкачи Ливърпул на седмата позиция с 34 точки, на пет от топ 4. Норич остава 16-и с 23.